Z uwagi na nadchodzące dni wolne od nauki, uroczyste obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyły się już we wtorek, 28. kwietnia. Podczas łączącego tradycję z nowoczesnością programu artystycznego mogliśmy zanurzyć się we właściwej tej okazji, patriotycznej atmosferze, jak również zaangażować się w próbę samodzielnej oceny postaci współtworzących skomplikowaną polską historię XVIII wieku. Dodatkowo, „przemówił” do nas w swej obronie, różnorako oceniany król Stanisław August Poniatowski – jeden z twórców pionierskiej Konstytucji, lecz zarazem protegowany zaborców oraz targowiczanin.