W dniu wczorajszym w całej Polsce obchodziliśmy 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie ustawy zasadniczej.
Z narodową dumą w sercach, bardzo chętnie włączyliśmy się w miejskie obchody tego pięknego święta. Obecność społeczności „Katolika” zaznaczyliśmy aż 7-osobową delegacją, obecną zarówno w czasie uroczystej Mszy świętej w kolegiacie św. Michała Archanioła, jak i podczas dalszej części obchodów, które odbyły się pod Masztem Niepodległości w Parku Miejskim.
Gratulujemy zaszczytu reprezentowania naszej szkoły oraz przykładnie pełnionych funkcji pocztowi sztandarowemu w składzie: chorąży – Emil Cierpisz, asysta: Weronika Dankiewicz i Julia Wojciechowska, jak również delegacji składającej wiązankę kwiatów, w składzie: Wiktoria Celińska, Wiktoria Przepiórka oraz Igor Nowakowski.