W poniedziałek, 27. kwietnia, młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wykładzie dr. Pawła Kaptura, zorganizowanym w ramach XIV „Ostrowieckich Spotkań Szekspirowskich”. Impreza organizowana przez MCK w Ostrowcu Św. oraz Akademię Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego, gromadzi miłośników kultury brytyjskiej, języka angielskiego oraz opartej na nim literatury.
Prelegent, a zarazem pomysłodawca wydarzenia skierowanego do młodzieży ostrowieckich szkół średnich, przedstawił bardzo interesujący przegląd czynników kształtujących język angielski na przestrzeni dziejów, w tym osobisty wkład Williama Szekspira.
Dziękujemy za zaproszenie na to oryginalne wydarzenie, które stanowiło nie lada gratkę dla grupy przybyłych, szczególnie zainteresowanych językiem angielskim, uczniów „Katolika”!