Kolejny kapłan z naszej diecezji rusza do pracy misyjnej. Po przygotowaniu w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie na placówkę w Papui-Nowej Gwinei wyruszy ks. Michał Szawan.

Uroczystej Mszy św. posłania w kościele pw. św. Kazimierza w Ostrowcu Świętokrzyskim przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali przybyli kapłani na czele z ks. Janem Sarwą, dziekanem dekanatu ostrowieckiego. We wspólnej modlitwie uczestniczyła rodzina i przyjaciele ks. Michała, ostrowieccy parlamentarzyści oraz parafianie.

W homilii bp Nitkiewicz zachęcał zebranych, aby byli misjonarzami w środowisku, w którym żyją.

Wśród obowiązków, które jako chrześcijanie powinniśmy wypełniać jest głoszenie Ewangelii. Dzisiaj żegnamy ks. Michała Szawana, ponieważ wyjeżdża do Papui Nowej Gwinei. Jednak każdy z nas musi być misjonarzem. Każdy z nas ma zachowywać Słowo Boże w swoim sercu, a jednocześnie głosić je poprzez świadectwo własnego życia oraz ustami, piórem czy przez internet, gdzie toczy się dyskusja światopoglądowa. Ta misyjność Kościoła, czyli misyjność każdego z nas, jest przejawem naszej miłości i troski o zbawienie drugiego człowieka. Chodzi o to, aby mógł on poznać Chrystusa, który jest jedynym Panem i Zbawicielem – powiedział biskup.

Po homilii odmawiając specjalną modlitwę bp Krzysztof Nitkiewicz wręczył krzyż misyjny jako znak ewangelicznego posłania ks. Szawanowi.

Na zakończenie Eucharystii życzenia owocnej pracy na placówce misyjnej swojemu rodakowi życzyli przedstawiciele różnych grup parafialnych. Do przekazanych życzeń dołączył się bp Krzysztof Nitkiewicz, równocześnie odmówiona została modlitwa w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.